PrestaShop – oprogramowanie dla sklepów internetowych

Prawdopodobnie większość osób, które otworzyły lub planują otworzyć sklep internetowy staje przed dylematem, jak to zrobić? Jakich użyć narzędzi oraz z jakiego oprogramowania skorzystać, aby sklep był jak najbardziej przyjazny i przejrzysty dla potencjalnego klienta, a zarazem funkcjonalny, uniwersalny oraz zapewniający wiele możliwości zmian, rozbudowywania i dostosowywania do aktualnych potrzeb? W dzisiejszych czasach sklepy internetowe stanowią sporą część sprzedaży, a dla niektórych firm jedyną. Warto więc poświęcić im więcej uwagi i postawić na oprogramowanie, które pozwoli uniknąć rozczarowań i spełni najwyższe wymagania, zarówno właścicieli firm, jak i klientów.

 

PrestaShop jest jednym z najczęściej wybieranych oprogramowań do tworzenia nowoczesnych sklepów internetowych w Polsce. Jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sklepem internetowym, jak i dla tych średnio zaawansowanych. Podstawowa wersja – oferująca ponad 310 różnych funkcji – polecana jest głównie dla małych oraz średnich sklepów, jednak oprogramowanie to pozwala na instalację i programowanie dodatkowych zewnętrznych modułów, co z powodzeniem sprawdzi się przy dużych sklepach internetowych.

 

 

Oprogramowanie PrestaShop – funkcjonalność i prostota obsługi

Dzięki PrestaShop sklep jest intuicyjny i prosty w obsłudze, a dzięki temu, że posiada nieskomplikowany i łatwy w obsłudze interfejs, sprawdzi się także dla osób, które nie znają  języka programowania. Do wyboru użytkownika jest wiele różnych szablonów, co pozwala w prosty sposób dopasować wygląd sklepu, kolorystykę, czy logo do własnych potrzeb i preferencji. Oprogramowanie to umożliwia dużą modyfikację na wielu polach: rozbudowywanie filtrów i opcji wyszukiwania, nielimitowaną ilość kategorii i produktów, rozbudowane statystyki, dostosowywanie form wysyłek i wiele innych przydatnych funkcji.

 

 

PrestaShop jest więc doskonałym narzędziem dla osób, którym zależy nie tylko na względach wizualnych i dostosowywaniu wyglądu witryny do swoich oczekiwań, ale także dla wszystkich, którzy chcą jak najbardziej usprawnić działanie swojego sklepu, wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów oraz zapewnić obydwu stronom jasną i przejrzystą komunikację z wszelkimi udogodnieniami i usprawnieniami. Co ciekawe, w razie jakichkolwiek problemów związanych z tym oprogramowaniem, można skorzystać ze wsparcia użytkowników PrestaShop.

 

 

PrestaShop – wielojęzyczność, wiele walut i szeroki zakres integracji

 

Wszystkim właścicielom firm – małych, średnich, czy dużych – zależy na tym, by ich produkty cieszyły się sporym zainteresowaniem i były chętnie kupowane nie tylko w rodzimym kraju, ale z czasem także na rynku międzynarodowym. Oprogramowanie PrestaShop oferuje możliwość udostępnienia własnego sklepu w różnych językach oraz z różnymi walutami. To doskonałe rozwiązanie pozwalające dotrzeć do szerszego grona odbiorców, rozwijać markę oraz rozszerzać sprzedać również na inne kraje.

 

Opracowane przez społeczność PrestaShop moduły do dostawy umożliwią klientom obsługę przez lokalnych przewoźników – co będzie dla nich tak samo wygodne, jak robienie zakupów w krajowym sklepie. Dodatkowym atutem jest zapewnienie możliwości płacenia w różnych walutach. Z PrestaShop kompatybilnych jest ponad 60 sposobów płatności, m.in. płatność kartą, w ratach, w sklepie lub przy dostawie, czy kartą prepaid. Warto pamiętać o tym, że szerokie pole wyboru zarówno sposobu, jak i waluty płatności będzie działało na korzyść sklepu internetowego.

 

Szeroki zakres integracji w PrestaShop pozwala na instalowanie dodatkowych udogodnień, takich jak np. systemy śledzenia przesyłek, porównywarki produktów, czy wspomnianej wyżej różnorodności w systemie płatności, integracja z Google Analytics, Allegro, Ceneo, Social Media oraz brokerami kurierskimi. Wszystkie te narzędzia mają na celu zwiększenie komfortu dokonywania zakupów u klientów oraz ich zadowolenia, co ma bezpośredni wpływ na sprzedaż. Należy pamiętać o tym, że ludzie lubią mieć możliwość wyboru (chociażby sposobu płatności), a także sprawować kontrolę nad swoim zamówieniem, dlatego takich opcji nie powinno zabraknąć w nowoczesnym sklepie internetowym.

 

Personalizacja, responsywność i szybkość działania PrestaShop

Nie tylko funkcjonalność, ale także wygląd sklepu internetowego ma ogromne znaczenie. Kolorystyka, zachowanie estetyki oraz przejrzystość znacząco wpływają na komfort użytkowników podczas dokonywania zakupów, dlatego warto jest zadbać o to, by były jak najbardziej przyjemne dla oka oraz intuicyjne. Oprogramowanie PrestaShop umożliwia nie tylko skorzystanie z mnóstwa gotowych już szablonów, ale również zaprojektowanie własnego. Dzięki temu można stworzyć od podstaw własny wygląd sklepu, dostosowując jego elementy do potrzeb firmy. Pod linkiem https://pinmedia.pl/nasze-realizacje/ znajduje się portfolio zbudowanych przez nas niektórych sklepów internetowych.

 

Wiele osób częściej przegląda Internet z poziomu smartfona niż z laptopa, dlatego ważne jest, aby projektując witryny należycie zadbać o responsywność. Prawidłowe wyświetlanie się strony na ekranie telefonu może mieć spory wpływ na wybór przez klienta danego sklepu internetowego. Jeśli ktoś korzysta tylko ze smartfona, a witryna nie będzie mu się wyświetlać prawidłowo – bardziej prawdopodobne jest, że dokona zakupów w innym sklepie. Zadbanie o to, by wybrać szablon, który będzie responsywny jest więc bardzo istotnym elementem. W bogatym wyborze szablonów graficznych PrestaShop znajdziecie także te, które są dostosowane do urządzeń mobilnych.

 

PrestaShop jest najczęściej wybierany przez użytkowników nie tylko ze względu na bardzo dużą funkcjonalność i możliwość przystosowania wielu modułów do własnych wymagań, ale także ze względu na dynamikę działania. Warto wspomnieć również o optymalizacji – oprogramowanie PrestaShop pozwala na zoptymalizowanie sklepu internetowego pod kątem wyszukiwarek, jak również udostępnianie treści np. na blogu i mediach społecznościowych w celu zwiększenia ruchu na stronie, a co za tym idzie – zwiększenia sprzedaży.

 

Multistore z PrestaShop – prowadzenie sprzedaży hurtowej i detalicznej

Dla wielu sprzedających dużym ułatwieniem i sporym plusem PrestaShop będzie fakt posiadania pełnej kontroli nad sprzedażą oraz produktami dostępnymi w sklepie. Szybkie i łatwe dodawanie produktów i tworzenie różnych opcji w kwestii zamówień, śledzenie stanów magazynowych, tworzenie produktów z wariantem, zestawów oraz produktów spersonalizowanych, ustalenie minimalnej zamawianej ilości, czy określanie cech i wartości to tylko część funkcji z jakich można skorzystać budując sklep internetowy na oprogramowaniu PrestaShop.

 

Dodatkową korzyścią jest możliwość prowadzenia zarówno sprzedaży hurtowej, jak i detalicznej z poziomu jednego, tego samego sklepu. To wygodne rozwiązanie, pozwalające na posiadanie wszystkiego w jednym miejscu, bez konieczności tworzenia osobnych sklepów. Właściciele firm mogą również personalizować sklep pod własne wymagania, korzystając z takich opcji, jak np. ustalenie sposobów dostawy oraz przypisanie do nich przewoźników i określenie kosztów dostępnych sposobów, różne metody płatności, określenie maksymalnych wymiarów paczek, ustawianie sklepu jako katalogu, czy obsługa certyfikatów SSL.

 

Istotne są także możliwości, jakie PrestaShop zapewnia w kwestii organizowania produktów w sklepie, konfigurowania wewnętrznej wyszukiwarki, funkcji filtrowania i sortowania, wyświetlania wyników z informacjami o wyszukiwanych produktach oraz wyświetlania sklepów stacjonarnych na mapach Google. Dzięki zawartości tych i wielu innych funkcji, oprogramowanie PrestaShop daje przedsiębiorcom wiele możliwości konfiguracji i dostosowania opcji sprzedaży na takie, które zadowolą ich samych oraz ich klientów.

 

Czy warto wybrać oprogramowanie PrestaShop?

Oprogramowanie PrestaShop to dobry wybór niezależnie od tego, czy ma dotyczyć małego sklepu internetowego, czy dużego. Rozbudowane funkcje, a zarazem intuicyjny i prosty interfejs zapewniają każdemu przedsiębiorcy możliwość łatwego dopasowania sklepu pod własne wymagania, konfigurując wiele różnych modułów, takich jak sposób dodawania i przeglądania produktów, monitorowanie stanu magazynowego, konfigurowanie sklepu (metod płatności, wysyłki), tworzenie ofert specjalnych, czy wyróżnianie produktów. Dodatkową korzyścią jest optymalizacja pod SEO, która często ma spore znaczenie dla sprzedaży oraz zwiększanie ruchu na stronie poprzez udostępnianie treści np. na blogu.

 

Łatwość obsługi, dynamika działania, możliwość dopasowania wyglądu sklepu do otwierania na urządzeniach mobilnych, wielojęzyczność i korzystanie z różnych walut, szeroki zakres integracji i możliwość instalowania dodatkowych, zewnętrznych modułów, prowadzenie zarówno sprzedaży hurtowej, jak i detalicznej i wiele innych udogodnień sprawia, że PrestaShop jest doskonałym narzędziem do stworzenia sklepu internetowego na miarę naszych czasów. Zbudujemy go według preferencji i wymagań klienta (https://pinmedia.pl/budowa-sklepow-internetowych/) zaczynając już od 1850 zł, co jest stosunkowo niskim kosztem umożliwiającym rozpoczęcie sprzedaży w Internecie.