Dropshipping - zacznij sprzedawać bez własnego magazynu

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu sprzedaży w Internecie, a nie posiadasz własnego magazynu lub nie chcesz wydawać znacznej kwoty na zatowarowanie sklepu to dropshipping jest właśnie dla Ciebie.

   

Zajmujemy się kompleksową budową sklepów internetowych opartych na systemie Prestashop. Korzystając z naszej oferty zyskujesz pełne wsparcie na każdym etapie – zarówno w zaprojektowaniu sklepu, jego uruchomieniu i strategii sprzedażowej.

Poznaj ofertę sklepu

Zostaw swój adres mailowy aby poznać ofertę sklepu przygotowanego pod dropshipping.

KORZYŚCI

Główne zalety dropshippingu

Brak konieczności posiadania własnego magazynu

Brak dużych wydatków na zatowarowanie

Szybkie uzupełnienie sklepu o produkty

Pełna synchronizacja danych z hurtownią​

W PRAKTYCE

Jak wygląda sprzedaż poprzez Dropshipping

Klient składa zamówienie w twoim sklepie internetowym

Otrzymujesz środki i informacje na temat zamówionego przez klienta produktu

Przekazujesz zamówienie do zintegrowanej hurtowni

Hurtownia wysyła zamówienie do Twojego klienta

W PRAKTYCE

Wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu

Posiadamy doświadczenie w tworzeniu i prowadzeniu sklepów internetowych. Korzystając z naszej oferty otrzymujesz:

MOŻESZ NA NAS LICZYĆ

Pełne wsparcie

Dzielimy się naszym kilkuletnim doświadczeniem. Budowa sklepu i integracja z hurtowniami to jeden z kilku etapów rozpoczęcia sprzedaży w Internecie. W ramach współpracy zapewnimy Ci dodatkowe wsparcie w doborze odpowiedniej strategii sprzedażowej, kampanii reklamowej oraz zwiększenia konwersji sprzedażowych.

KOMPATYBILNOŚĆ

Zwiększ sprzedaż poprzez wystawianie produktów w innych kanałach

Sprzedaż poprzez sklep to tylko początek. Możesz zwiększyć swoje obroty poprzez automatyczne wystawianie produktów w zewnętrznych marketplace np.:

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Dropshipping to model sprzedaży, gdzie pominięty zostaje proces zatowarowania magazynu o produktu, które będą sprzedawane w sklepie internetowym. Składane zamówienie przez klienta, jest przesyłane do wybranej hurtowni, która zajmuje się dalszą logistyką. Taki model współpracy bardzo mocno ogranicza koszty wynajmu magazynu, zakupu produktów oraz dodatkowego czasu jaki potrzebny jest na spakowanie i wysyłkę produktu.

Klient składający zamówienia przez sklep internetowy dokonuje płatności do właściciela sklepu i jest to wiążąca transakcja. Hurtownia wysyłająca produkt do klienta jest tylko pośrednikiem i nie dołącza do wysyłanych zamówień do klienta żadnych faktur oraz paragonów. Cały proces może zatem odbyć się tak jakby wysyłka zakupionego produktu była faktycznie ze sklepu w którym klient dokonał zamówienia.

Sam model sprzedaży w dropshippingu nie generuje żadnych stałych kosztów. Jedyny koszt to zakup produktu w hurtowni, który został zamówiony w sklepie internetowym oraz ewentualny koszt wysyłki. Najczęściej po otrzymaniu zamówienia to sklep internetowy generuje list przewozowy, który wysyła do hurtowni razem z zamówieniem na wybrany produkt.

W chwili obecnej większość hurtowni oferuje współpracę w modelu dropshippingu. Właściciel sklepu internetowego ma zatem bardzo szeroki wybór produktów i ich kategorii. Najczęściej jest to branża motoryzacyjna (np. sprzedaż części), spożywcza (np. internetowy sklep spożywczy), branża erotyczna, sklepy meblowe, szeroki zakres AGD/RTV.

Małe koszty utrzymania sklepu w modelu dropshippingu powodują popularność tego modelu sprzedaży. Zarobek sklepu działającego w tym modelu to ustalona prowizja pomiędzy sklepem a wybraną hurtownią. Średnie stawki prowizyjne na rynku wynoszą od 25 do nawet 40% z możliwością ich negocjacji przy zwiększaniu poziomu sprzedaży.

Dla klienta dokonującego zakupu to sklep internetowy jest odpowiedzialny za wystawienie paragonu lub faktury. Po otrzymaniu płatności od klienta, sklep składa zamówienie w hurtowni, gdzie z odpowiednim rabatem dokonuje zakupu tego samego produktu. Po złożeniu zamówienia hurtownia wystawia fakturę dla sklepu za dokonany zakup.

Jeżeli sprzedaż jest kierowana do osób detalicznych to kasa fiskalna w celu wystawienia paragonu będzie potrzebna. Warto jednak pamiętać, że nie jest ona potrzebna już na początku. Zgodnie z przepisami nie ma potrzeby rejestrowania kasy jeżeli sprzedaż w ujęciu rocznym nie przekracza 20 tys zł. Do tej kwoty można klientom detalicznym wystawiać zwykłe faktury na osobę fizyczną.

Często hurtownie posiadają bardzo szeroki asortyment. Zdarza się, że nie każdy asortyment pasuje do sklepu internetowego. W tym celu dzięki skorzystaniu z naszej integracji klient sam decyduje jakie kategorie produktów chciałby aby pojawiały się w jego sklepie. Co ważne wszystkie zmiany w hurtowni np. cen lub ilości są na bieżąco aktualizacje w sklepie internetowym klienta, dzięki czemu do minimum ogranicza się ryzyko sprzedaży produktu, który może już nie być dostępny w hurtowni.

Tak, nie ma tutaj istotnych ograniczeń. Dzięki naszemu rozwiązaniu, klient może korzystać z kilku hurtowni.

Sklep internetowy to jeden z kanałów sprzedaży. Jeżeli jest on już gotowy i uruchomiony to kolejny etapem może być uruchomienie sprzedaży w zewnętrznych platformach np. na Allegro, Smyk, Empik, eMag, Ceneo itd. W Pin Media zajmujemy się odpowiednimi integracjami z takimi platformami, co pozwala na hurtowe dodawanie produktów do nich i do minimum ogranicza dalsze prace.

Pierwszym krokiem jest na pewno zbudowanie sklepu internetowego. W Pin Media sklepy internetowe budujemy na systemie Prestashop. Jest to prosty i intuicyjny system, który posiada bardzo duży zakres funkcjonalności. Na początku omawiamy z klientem wygląd sklepu, a następnie krok po kroku realizujemy jego budowę, integrację z płatnościami, wysyłkami oraz hurtowniami. W celu uzyskania informacji na temat kwot i czasu potrzebnego na budowę sklepu poprosimy o pozostawienie kontaktu.

Zostaw kontakt

Zostaw swój adres mailowy aby poznać ofertę sklepu przygotowanego pod dropshipping.